KISEN MSL INVITERER TIL

ALFA & OMEGA

for både rifle og pistol

To stevnedager med uhøytidelige konkurranser med alt

fokus på ungdom og juniorskyttere.

Det legges opp til ulike konkurranseformer og finaler på

10m luft, der mange unge skal få oppmerksomhet og belønnes.

Alle skal føle seg velkomne, møte nye venner og

ha en hyggelig helg på skytebanen

Tilrettelagt for SH-/blinde/svaksynte

Om Alfa & Omega stevnet 2019

Lett tidsplan som følger

LØRDAG OG SØNDAG 26-27 oktober
Kl. 09.00-18.00

Lørdag:

Første kvalifisering til finale på søndag

Morsom twist på lagskyting, tre stk. på laget

Tilrettelagt for SH-/blinde/svaksynte

Søndag:

Andre kvalifisering til finale

1.500,-/1000,-/500,- til de 3 beste i hver superfinale.

PROGRAM LØRDAG

Fra kl. 09.00: 10m konkurransedag 1

Normalprogram for alle klasser: Rifle: 30 skudd i Åpen Rekrutt, U12/U14, 40 skudd i U16 og 60 skudd i Jm/Jk Pistol: 40 skudd i ungdomsklassene og 60 skudd i Jm/Jk

Fra ca. kl. 15.00: 10m lagskyting

3 skyttere pr. lag som må bestå av én U12/14, én U16 og én junior.

(U12/U14-skyttere og juniorer kan erstattes av U16-skyttere). Detaljert informasjon om program og gjennomføring vil komme etter at vi vet omfanget av antall påmeldte lag.

Det er ønskelig å kjøre både finaler og (deler av) innledende runder i finalehallen.

PROGRAM SØNDAG

Fra kl. 09.00: 10m konkurransedag 2

Normalprogram for alle klasser:

Rifle: 30 skudd i U12/U14, 40 skudd i U16 og 60 skudd i Jm/Jk

Pistol: 40 skudd i ungdomsklassene og 60 skudd i Jm/Jk

Fra ca. kl. 15.00: Superfinaler

RIFLE:

De tre beste i hver klassene U12, U14, U16, Jm, Jk kvalifiseres til Superfinalen, i tillegg til klassevinnere i SH2/SH3. I tillegg trekkes det ut 3 tilfeldige deltagere så det totale antallet blir 20)

Finaleprogram: Ti-skudds semifinaler, der de 8 beste går videre til en standard internasjonal finale.

Premiering: 3 medaljer i hver klasse etter hver innledende skyting + medaljer til de tre beste i superfinalen

Pengepremier: 3.000,-/2.000,-/1.000,- til de 3 beste

PISTOL (2 finaler):

Sittende finale:

De tre beste i klassene U12 og U14 i tillegg til to tilfeldige deltagere som trekkes ut til internasjonal finale (8 skyttere)

Stående finale:

De tre beste i U16, de to beste i Jm og Jk i tillegg til en tilfeldig deltager som trekkes ut til internasjonal finale (8 skyttere)

Premiering: 3 medaljer i hver klasse etter hver innledende skyting + medaljer til de tre beste i hver superfinale

Pengepremier: 1.500,-/1.000,-/500,- til de 3 beste i hver finale

*Forutsatt minimum 30 deltagere i kvalifiseringsløp for hver finale. Ved færre deltagere, avkortes premiene tilsvarende.

Kontaktinfo: : ungdom@kisen.no

Live visning fra stevnet finner du på results.megalink.com.

Bilder

Her vil vi legge ut bilder fra stevnet. Send oss gjerne dine bilder også.

Enten på facebook, eller på epost: :ungdom@kisen.no.

NEDLASTING

GRAVLAPPER

RESULTATER

LIVE

KOMMENTARER

FACEBOOK

MASSE

PREMIER

Gravlapper

Her kan du laste ned ditt gravkort fra stevnet.

Du finner oss også på facebook:

    TUSEN TAKK FOR DITT BIDRAG TIL EN SUPER HELG